درباره ما

معرفی

هزارتو انجمنی است که به نیت گردهم‌آیی علاقه‌مندان به هنر، فرهنگ و ادبیات (علی‌الخصوص هواداران ادبیات و سینمای گمانه زن) با یکی‌شدن پایگاه‌های باسابقه‌ای همچون فنزین (بخش رسمی هواداری گروه ادبیات گمانه زن) و انجمن هواداریفانتزی‌فنز تشکیل شده.


 

اهداف اصلی

  • ایجاد پایگاهی برای بحث‌های هواداری و سرگرم‌کننده‌ در زمینه‌ی ادبیات داستانی (‌اعم از ادبیات جریان اصلی و ادبیات ژانری‌)، سینما، سریال، انیمه و انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، کمیک و مانگا، موسیقی و رسانه‌های هنریِ دیگر.
  • شناسایی و تشویق هنرمندان، مؤلفین و مترجمین با‌استعداد و تلاش به منظور فراهم کردن امکان نشر کاغذی برای آثاری با کیفیت مطلوب.
  • برگزاری انواع کارگاه‌های آموزشیِ آنلاین در زمینه‌ی هنر (به طور ویژه نویسندگی و نقد ادبی).
  • تمهید پایگاهی برای اندیشیدن و مباحثه درباره‌ی تاریخ، اسطوره، زبان شناسی و پیشرفت‌های علم و فناوری (طرح نظریه‌های اثبات شده و ارائه‌ی پیش‌بینی‌هایی درباره‌ی آینده)

the_maze_by_gordontarpley-d33stbb

—————————————————————-

گروه ادبیات گمانه‌زن (یا آکادمی فانتزی) مرجعی مردم‌نهاد است که از سال ۸۳ تابه‌کنون در زمینه‌ی گسترش ادبیات ژانری در زبان فارسی و آشنایی هرچه بیشتر فارسی‌زبانان با این بخش مهم از ادبیات، فعالیت می‌کند. فعالیت‌های عمده‌ی آکادمی فانتزی در این سال‌ها عبارت بوده‌اند از: شگفتزار(مجله‌ی اینترنتی ادبیات گمانه‌زن)، مسابقات داستان‌نویسی سالیانه، دانشنامه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن و وب‌سایت فانتزی کمیک (برای خواندن صفحه ی ویکیپدیای آکادمی فانتزی ایران کلیک کنید)


 

 اساسنامه هزارتو

اساسنامه هزارتو، دربرگیرنده خط مشی کلی، قوانین، تاریخچه، اهداف و … این انجمن می‌باشد. برای مشاهده‌ی اساسنامه به پیوند زیر مراجعه کرده

اساسنامه انجمن

یا آن را بوسیله پیوند زیر دانلود کیند:

دانلود اساسنامه